Kış aylarında göz enfeksiyonlarına dikkat  | www.beykozdabugun.com
Ana Sayfa
Dolar : Euro : Bist :
Ana Sayfa >> Kış aylarında göz enfeksiyonlarına dikkat 25.01.2017 00:00

Kış aylarında göz enfeksiyonlarına dikkat

Kış aylarında göz enfeksiyonlarına dikkat


(Zafer PEKER/ÖZEL HABER)rnKış aylarının vücut sağlığı açısından pek çok riski barındırdığını belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuncay Sezgin, göz sağlığına daha fazla dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.


Bu haber 730 kez okundu.

Özellikle kış aylarında gribal enfeksiyonlar ile birlikte göz enfeksiyonlarının da bir arada sık görülebileceğini belirten Dr. Sezgin, "Bu durum özellikle salgın şeklinde karşımıza çıkabilmektedir. Gribal enfeksiyonların nedenleri viral kaynaklı olduğundan bunlar gözde de enfeksiyona sebep olabilmektedir. Bir gözümüzde bulunan rahatsızlık daha sonrasında elimizi ovuşturmak ile diğer göze de geçişi olabilmektedir. Sıkça karşılaştığımız durumlardır" dedi.

Enfeksiyonlardan korunmanın en önemli yollarına da değinen Dr. Sezgin sözlerine devam etti:

"Böyle bir durum ile karşılaştığımızda ev içinde ortak yaşanılan alanlarda havlularımızı ayırmak ve ellerimizi sık sık gözümüze götürmemek. Çünkü gayri ihtiyarı diğer göze geçişi olabilmekte ovuşturmayla birlikte. Bu kızarıkların oluşması ve bu durumların oluşmasıyla birlikte mutlaka göz hastalıkları uzmanına başvuru yapılması gerekmektedir. Çünkü tahmin ettiğimizden çok daha ileri boyutlar olabiliyor bazen, göz hekimine başvurulmadığı durumlarda diğer göze geçmesi ya da aynı gözde tedavinin yarım kalması, geç başlanılması birlikte ciddi görme sorunlarına da neden olabilen kalıcı hasarlarla da karşılaşabiliriz.


Etiketler: kış - göz enfeksiyonlarına dikkat

Diğer BEYKOZ haberleri

Hava Durumu

http://www.beykozdabugun.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - Copyright